0500LP15A500E
Part Number
0500LP15A500E
Manufacturer
Johanson Technology
Category
Filters
Description
FILTER LOWPASS UWB 500MHZ
0500LP15A500E Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 0500LP15A500E PCB Footprint and Symbol
Brand Johanson Technology
Product Line Passive Components
Subcategory RF Filters
Series -
Frequency 500MHz Center
Bandwidth 500MHz
Filter Type Low Pass
Ripple -
Insertion Loss 0.7dB
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.041" (1.05mm)